Moskova’da Gezilecek Yerler
Moskova'da Gezilecek Yerler

Moskova'da Gezilecek Yerler

Moskova’da gezilecek yerler

Eşsiz mimarisinin meyvesi büyüleyici yapıları, sanat ve tarih kokan sokakları ile dünyanın en büyük ve en ilgi çeken şehirlerinden Moskova yeni baştan keşfedilmeyi bekliyor.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından çok daha modern bir yapıya bürünen Moskova sokakları geçmişi ve günümüzü bir potada harmanlayarak ziyaretçilerine eşsiz bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Köklü tarihi dikkatleri üzerine çeken şehir de hem kültür sanat meraklıları hem de mimari aşıkları için birçok turistik lokasyon bulunuyor.

Rusya’nın başkenti ve hem ekonomik bakımdan hem de nüfus yoğunluğu bakımından en büyük şehri Moskova’da gezilecek görülecek çok yer var. Moskova’da gezilecek yerler deyince akla ilk olarak Moskova Kremlini ve Kızıl Meydan geliyor. Bünyesinde devlet simgelerini, sanat müzelerini, ibadethaneleri ve sarayları bulunduran bu büyüleyici yapı Moskova kentine ayak basar basmaz ziyaret edilmesi gereken en önemli noktalardan biri. Kızıl Meydan ise Moskova’yı Moskova yapan değerlerden bir diğeri. Sunduğu görkemli görüntü ve eşsiz mimarideki katedraller ile görenleri büyüleyen meydan asla es geçilmemesi gereken seyahat noktalarından.

Moskova’da en çok dikkat çeken bir diğer yapı da kuşkusuz İkonik Ortodoks Kilisesi. İçerisinde bir müze barındıran 16. Yüzyıla ait bu katedralde birçok renkli kubbe bulunuyor. Arama motorlarında Moskova yazdığımızda karşımıza çıkan Moskova silüetini oluşturan bu tarihi değerlerin yanında Moskova’da gezilecek birçok yer var. Kremlin Sarayı, Aziz Vasil Katedrali, Leznin Mozolesi, Bolşoy Tiyatrosu, Gorki Parkı, Tretyakov Devlet Galerisi, Devlet Tarih Müzesi, Puşkin Müzesi bunlardan sadece birkaçı.

Seyir tepeleri, geniş park bahçe alanları, eşsiz mimarisine eşlik eden eşsiz doğası ile de birçok alternatif seyahat noktası bulunan Moskova çok büyük olmasına rağmen düzenli bir kent olduğu kolay tanınabilen bir şehir. Moskova geziniz sırasında Moskova Metrosu size yardımcı olacak en temel ulaşım aracı. Toplam 200 istasyonu ile çok büyük bir ulaşım ağına sahip metro ile şehrin her noktasını gezebilirsiniz. Moskova düzenli bir şehir. Gezilmesi gereken her yer birbirine yakın mesafede. Tüm bu olanaklar içinde size sadece şehrin tadını çıkarmak kalıyor. Şehri derinlemesine tanımak, Sovyet ruhunu iliklerinizde hissetmek istiyorsanız rusyaturlari.com’un neredeyse tüm turları sizin için ideal !