Tver’de Alışveriş
Rusya Tver'de Alışveriş

Rusya Tver'de Alışveriş

Tver’de alışveriş

Rusya’nın özellikle son yıllarda köklü tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden Tver, Tver Yönetiminin de merkezidir. Yarım milyon nüfusu ve ticari olanakları ile bilinen Tver şehrin de alışveriş konusunda da birçok alternatif yer alıyor.

Tver’de alışveriş deyince akla öncelikle alışveriş merkezleri geliyor. Tver’deki en ünlü alışveriş merkezlerinin başında Shopping Park No 1 geliyor. Birçok market de yer alan şehirde turistler için hediyelik eşya satın alınabilecek hediyelik eşya dükkanları da bulunuyor.

Tver, Rusya’nın batısında, Tver yönetim biriminin merkezi kent. Yukarı Volga ve Tvertsa ırmaklarının kesiştiği noktada yer alır. Rusya’nın son yıllarda turizm alanında dikkat çeken şehirlerden biridir. Geçmiş yıllardan günümüze özellikle Moskova Kanalı ile önemli bir ticari konuma da sahip olan Tver kentinde alışveriş için birçok alternatif yer almaktadır. Şehri ziyaret edenler, süper marketlerden birçok uluslararası markaların yer aldığı alışveriş merkezlerine; hediyelik eşya dükkanlarından sanat galerine kadar her türlü zevke ve bütçeye hitap eden alışveriş ürünlerini temin edebilirler.

Volga ve Tvertsa nehirlerinin birleştiği noktada inşa edilen Tver şehrinde yaklaşık yarım milyon insan yaşamaktadır. Farklı etnik grupların da yaşadığı şehrin tarihi 13. Yüzyıla dayanmaktadır. Birçok tarihi olaya şahitlik eden Tver’de günümüze kadar gelen birçok tarihi eser bulunmaktadır.

Tver alışveriş marketleri arasında ise en ünlüleri Staritsa Market, Central Мarket Tver olarak bilinir. Hediyelik eşyanın yanı sıra her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ürünleri temin edebileceğiniz bu marketler yerel halkın da birçok ihtiyacına karşılık vermektedir.

Tver’in tarihinde el sanatları çok önemlidir. 17. Yüzyılda el sanatları ile ilgili çok önemli bir yere sahip olan Rusya’nın Tver kenti günümüzde de el sanatları, ticaret ve doğal güzellikleri ile önemlidir. 13. Yüzyıla dayanan tarihine yakışır birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Tver kentinde her zevke ve her bütçeye uygun hediyelik eşyalar bulmanız mümkün.

Hem yerel hem de uluslararası markalar ile farklı alternatifler sunan Tver’de büyük alışveriş merkezlerinin yanı sıra yöresel lezzetlerin ve yöresel hediyelik eşyaların satıldığı halk pazarları da bulunuyor.