Tver’de Gezilecek Yerler
Rusya Tverde Gezilecek Yerler

Rusya Tverde Gezilecek Yerler

Tver’de nereye gidilir?

Rusya’nın batısında yer alan Tver kenti Tver Yönetim biriminin de merkezidir. Köklü tarihi, doğal güzellikleri, sarayları, müzeleri, sanat galerileri ve alışveriş noktaları ile dikkatleri üzerine çeken yarım milyon nüfuslu şehirde her alanda birçok alternatif yer alır.

Tver kenti tarihi atmosferi ile ziyaretçilerini kısa sürede içine çeken bir şehir. Tarihi bir yolculuk imkânı tanıyan şehirde Rusya’nın en büyük kentleri Moskova ve St. Petersburg’ta yaşadığınız atmosferi yaşayabilmeniz mümkün.

Tver’de nereye gidilir? Sorusunun cevabını en güzel Tver’in tarihi verir. Çok eski bir geçmişe sahip olan şehrin ilk defa ismi 13. Yüzyıldaki kayıtlarda yer alır. Bünyesinde bulunan tarihi saraylar, geçmişe tanıklık eden yapılar ile önemli bir turizm merkezi olan Tver kenti geçmişinde Rusya’nın birçok çalkantılı dönemine tanıklık etmiştir. Bu nedenle birçok gezilip görülecek tarihi yapı alternatifi sunulur. Çarlık Rusyası, Sovyetler Birliği dönemine tanıklık eden Tver kenti 1990 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) dağılmasına ve yeni Rusya’nın kurulmasına da tanıklık etmiştir. Ayrıca Tver kenti 19402lı yıllarda yaşanan Alman işgaline de direnmiş bir şehirdir. Birkaç kez küllerinden yeniden doğan Tver kentindeki tarihi yapılar son olarak 2006 yılı içerisinde restore ederek sağlamlaştırılmıştır.

Putevoy Dvorets Sarayı Tver gezilecek yerler listesinde en başta gelir. Barok klasik mimari tarzında yaşama kazandırılan bu tarihi saray görenleri büyüleyecek güzelliğe sahiptir. Tver kentinin simge yapılarından bir tanesi olan bu saray şehre ayak basanların ilk ziyaret noktalarından biridir. Tarihi ibadethaneleri, geçiş dönemlerde yolculuğa çıkmanızı sağlayan eşsiz müzeleri ile meşhur olan kentte birçok kültür sanat noktası da bulunuyor.

Tver kenti aynı zamanda büyük bir lunaparka sahip. Şehirde bulunan Tver State Üniversitesi’nin araştırma alanı olan botanik bahçe ise şehre gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken noktalardan bir tanesi. Tver müzeleri ile de meşhur bir kent. Tver State United Müzesi ve Kozla Müzesi şehirde mutlaka görülmesi gereken müzeler arasında. Sadece tarihi alanları değil modern günümüz Rusya’sına ait mimarisi ile de göz dolduran şehirde sokaklar ve caddeler gayet canlı ve davetkar.

Tver gece hayatı konusunda da Rusya’nın önemli önemli kentleriyle yarışır durumda. Özellikle merkezinde ve eski yerleşim yerlerinde birçok kafe, restoran ve gece kulübü seçeneği sunulan Tver’de fiyatlar da her bütçeye hitap edebilecek düzeyde.