Tver’de Yeme İçme
Rusya Volgada Gezilebilecek Yerler

Rusya Volgada Gezilebilecek Yerler

Tver’de yeme içme alternatifleri ve fiyatları

Rusya’nın en eski yerleşim bölgelerinden birisi olan Tver Oblastı’nın merkezi konumundaki Tver kentinde her alanda olduğu gibi yeme içme alanında da birçok alternatif bulmanız mümkündür.

Rusya’nın hem Çarlık yönetimine hem Sovyet Birliği yönetimine hem de birçok önemli ihtilaline tanıklık etmiş olan Tver’de yeme içme anlamında hem geleneksel hem de uluslararası lezzetleri bir arada bulabilmeniz mümkün. Her zevke ve bütçeye göre yeme içme alternatifleri sunulan şehirde özellikle birçok hamburgerci ve fast food dükkânı bulunur.

Diğer büyük Rus kentlerinde olduğu gibi Tver kentinde de yerel Rus lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Soğuğa dayanıklı kış sebzelerinden yapılan çorbalarıyla ünlü olan Rus mutfağında ayrıca et yemeklerini ve hamur işi türlerini de deneyimleyebilirsiniz.

Tver’de yeme içme fiyatları ise genel olarak makul. Uygun fiyatlarda birçok alternatifle karşılaşabileceğiniz gibi pahalı ve lüks restoranlar da bulabilirsiniz. Yarım milyonu aşkın nüfusu ile Rusya’nın en büyük kentleri arasında yer alan Tver’de özellikle şehir merkezinde yer alan ünlü kapalı caddede sınırsız yeme içme alternatifi yer alır. Yediden yetmişe her bütçeden her zevke uygun alternatiflerin yer aldığı bu kentte Rusya’nın diğer kentlerine kıyasla daha uygun fiyatlarda bir tatil yapmanız mümkündür.

Hem doğal güzellikleri hem tarihi yapıları hem de lezzetli yemekleri alternatif bir tatil fırsatı sunan Tver kentinin en güzel yanlarından birisi de Moskova ve St. Petersburg gibi nadide ve büyük bir şehir olmasına rağmen fiyatlarının daha makul olmasıdır. Ancak şehirde turistlere farklı fiyat uygulayan mekanlar da vardır. Bu nedenle bir mekânda yemeğinizi söylemeden önce bir menü istemeniz de ve fiyatları teyit ettirmeniz de fayda var. Böylece öncesinde yemeğinize ne kadar ödeyeceğinizi bilerek gönül rahatlığıyla siparişinizi verebilir ve farklı fiyat uygulamalarının da önüne geçebilirsiniz.

Tver restoranları arasında en popüler olanlar ise OrehLa, Rotonda, Skovorodka, Citybar, Stary Baku, Lublin, Old Case, Manilov Cafe, Budweis Bar, Moskva, Fortuna, Provinzia Breakfast, Band Kotleta Burger, Bar Skovorodka, Bar Fabrika Blyuza yer almaktadır. Bölgedeki en ünlü barlar arasında ise Red Panda Bar, Grizzly Pub, Irish Pub ve Legends yer alır.