Rusya Volga Şehri Alışveriş
Rusya Volga Şehiri Alışveriş

Rusya Volga Şehiri Alışveriş

Volga’da alışveriş olanakları

Volga Federal Bölgesi Rusya Federal Devleti’nin 8 federal bölgesinden bir tanesidir. Rus Devleti’nin en önemli merkezlerinden bir tanesi olan bölgenin incisi ise Volga Nehri’dir. Ülke ekonomisi açısından çok önemli bir yere sahip olan Volga’da her alanda olduğu alışveriş alanında da çok farklı alternatifler bulabilmek mümkündür.

Volga Bölgesi’nin merkezinde yer alan Volga Nehri Avrupa’da bulunan en büyük nehirdir. Nehrin uzunluğu Moskova-Madrid arasındaki mesafeden daha uzundur. Hazar Denizi’ne dökülen Volga nehri deniz seviyesinden 28 metre alçakta yer alır. Bu uzun ve doğal güzelliklerle sarılı nehrin etrafında birçok kent, kasaba ve köy yer alır. Rusya’nın eşsiz manzaralarına şahitlik edebilmenizi ve Rus doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilmenizi sağlayan Volga nehri üzerinde yapılan seyahatlerle kendinizi yenilenmiş hissetmeniz mümkün.

Çok önemli ticaret limanları ve sanayi bölgeleri bulunan Volga Federal Bölgesi’nde gezilip görülecek birçok yer var. Tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Volga bölgesi ülkenin en önemli kentleri Moskova ve St. Petersburg’tan en çok merak edilen bölgelerin başında yer alıyor.

Çok geniş bir alana hükmeden bölgede alışveriş alanında büyük alışveriş merkezlerinden, semt pazarlarına kadar birçok alternatif bulunuyor. Volga Federal Bölgesi’nde en çok dikkat çeken alışveriş merkezi ise bölgenin merkezi konumunda yer alan Aleksandrova Caddesi’ndeki Volga Mall isimli alışveriş ve eğlence merkezidir. Yerel Rus halkının daha çok haftasonları alışveriş yapmak ve ailesiyle keyifli vakit geçirmek için sıkça tercih ettiği bu alışveriş merkezi içerisinde uluslararası markalardan yerel markalara kadar birçok alternatife rastlamanız mümkün. Merkez içerisinde yöresel hediyelik eşyalar ve kıyafetler de yer alıyor.

El sanatları, rengarenk şalları, ahşap oyması matruşka bebekleri, Rus votkası ve votka bardakları ile dünyada önemli bir yere ve üne sahip olan Rusların yerel tüm hediyelik eşya ürünlerini Volga bölgesinde de bulabilirsiniz. Volga alışveriş alanında da birçok alternatif sunan eşsiz atmosferli bir Rus kenti. Burada yapabileceğiniz birçok şey var. Tarihte sizi eşsiz bir yolculuğa çıkarmaya aday bu kent içerisinde her zevke ve her bütçeye uygun alışveriş olanakları da yer alıyor.