St. Petersburg’da Fiyatlar
St. Petersburg Fiyatları

St. Petersburg Fiyatları

St. Petersburg’ta yeme içme ve konaklama fiyatları

Rusya’nın pahalı bir ülke olduğunu duymuşsunuzdur. Evet, doğru. Rusya birçok dünya ülkesine kıyasla pahalı bir ülke ancak burada alternatif de çok! Her zevke ve her bütçeye uygun tatil olanakları sunan Rusya’nın en büyük ikinci kenti ve ‘kültür başkenti’ St. Petersburg’ta her zevke ve her bütçeye uygun yeme içme ve konaklama alternatifleri mevcut.

Avrupa’nın en büyük ikinci kenti ve Rusya’nın batıya açılan kapısı konumundaki St. Petersburg kentindeki fiyatları Türkiye’deki büyük illerle kıyaslayacak olursak bir parça daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. St. Petersburg fiyatları eğer ki bütçemi sarsmasın diyorsanız seyahatlerinizi bir tur şirketi ile gerçekleştirebilir; hem şehri profesyonel rehberler eşliğinde derinlemesine tanıyabilir hem de daha uygun fiyatlarla bir seyahat geçekleştirebilirsiniz.

St. Petersburg yeme içme fiyatları

St. Petersburg yeme içme fiyatlarına bakacak olursak şehrin en popüler caddesi Nevsky’da bir öğlen yemeğini iki kişi 150-200 TL civarında yiyebilmeniz mümkün. Ancak bu fiyatlar gözünüzü korkutmasın. Şehrin daha az bilinen noktalarında ve ara sokaklarında uygun fiyatlara da yeme içme alternatifleri bulabilmeniz mümkün.

Her alanda sonsuz seçenek sunan bu kültür sanatla yoğrulmuş zengin şehir konaklama alanında birçok alternatif sunabiliyor ziyaretçilerine. Moskova’dakine benzer kapsül hostellerden, kahvaltılı ya da kahvaltısız hostel seçeneklerine, ortak paylaşımlı odalardan ev kiralamaya kadar birçok seçenek sunan St. Petersburg’ta merkezi bir konumda bir hostelde konaklamanın bedeli geceliği yaklaşık 70-80 TL’den başlangıç gösteriyor.

St. Petersburg konaklama fiyatları

St. Petersburg konaklama fiyatları da çok değişken. Şehirde çok ucuza hostel seçenekleri olduğu gibi dünyaca ünlü beş yıldızlı otellerin şubelerini de bulabilmek mümkün. Burada ise bir fiyat aralığı verebilmek pek mümkün değil. Yaklaşık geceliği kişi başı 800 TL ile 1000 TL arasından başlayan bel yıldızlı otel alternatifleri uzayıp gidiyor.

St. Petersburg şehrinde de diğer Rusya kentlerinde olduğu gibi Rus Devleti’nin milli para birimi ruble kullanıyor. Güncel döviz değerlerine göre bir Rus Rublesi yaklaşık 90 kuruşa denk geliyor.

St. Petersburg’un büyüleyici atmosferini uygun fiyatlarla derinlemesine yaşamak istiyorsanız rusyaturları.com’un St.Petersburg turları tam size göre!