Tver’de Ulaşım
Rusya Tver'de Ulaşım

Rusya Tver'de Ulaşım

Tver şehir içi ulaşım

Rusya’nın diğer büyük kentlerinde olduğu gibi Tver kentinde de şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Rusya’nın en köklü kentlerinden bir tanesi olan Tver’de yer alan Tver tren hattı ülkedeki en eski demiryolu hatlarından bir tanesidir. Özellikle şehir içinde ulaşım bu eski ve gelişmiş tren hattı ile sağlanır. Şehir içinde otobüsler, troleybüsler de mevcuttur.

Tver tren istasyonu 18. Yüzyılın sonunda yapılmıştır. Rusya’daki en eski istasyonlardan bir tanesidir. Tver şehir merkezine giden Chaikovskogo Caddesi’nin sonunda yer alır. Tver’in en büyük kapalı caddesi Tryokhsvyatkaya Caddesi’ne ise 1 buçuk kilometre uzaklıkta yer alır. Birçok alanda olduğu gibi şehir içi ulaşım alanında da Rusya’nın en gelişken kentlerinden birisi olan Tver’de çeşitli ulaşım seçenekleriyle şehrin önemli tarihi ve turistik noktalarını gezebilirsiniz.

Tver ulaşım alanında birçok hatla yerel halkına ve ziyaretçilerine hizmet verir. Şehir içerisinde yer alan tren istasyonlarından başkent Moskova’ya ve ülkenin diğer büyük kenti St. Petersburg’a ulaşım vardır. Tver kentiyle diğer direkt bağlantılı olan şehirler ise; Bryansk, Izhevsk, Pskov, Belgorod, Petrozavodsk, Nijniy Novgorod, Samara, Çelyabinsk, Veliky Novgorod, Voronej, Soçi, Volgograd, Murmansk , Torzhok, Kaluga ve Kazan’dır.

Tver kentinden ulaşılabilecek uluslararası destinasyonlar arasında ise Tallin, Helsinki ve Sevastopol’dur. Tver’de büyük bir otobüs terminali de yer alır. Tver Tren İstasyonu ile Tver Otobüs Terminali arasında sadece 500 metre mesafe bulunmaktadır.

Tver şehir içi ulaşım alanında sunulan alternatiflerden bir tanesi de Tver Nehir Limanı’dır. Tver’de yer alan bu liman Moskova ve St. Petersburg şehirleri ulaşımında kullanılan büyük bir limandır. Tver Nehir Limanı’ndan kalkan denizyolu ulaşım araçlarıyla Volga Nehri boyunca eşsiz manzaralara şahit olmak mümkündür. Hem tarihi yapısı hem de doğal güzellikleri ile büyülü bir atmosfere sahip olan Tver kentinde nehir üzerinde yapılacak seyahatler de benzersiz bir deneyim imkanı sunar.

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya’nın her şehri ayrı bir dünya. Her şehir son derece modern ve gelişkin. Hiçbir alanda sıkıntı yaşamayacağınız şehirler arasında yer alan Tver’de de birçok alanda olduğu gibi ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.