Veliky Novgorod’da Alışveriş
Rusya Veliky Novgorod da Alışveriş

Rusya Veliky Novgorod da Alışveriş

Veliky Novgorod Alışveriş

Rusya’nın Veliky Novgorod Oblastı’nda bulunan az nüfuslu tarihi ve kültürel önemi büyük kenti Veliky Novgorod’ta alışveriş konusunda pek çok alternatif bulabilmeniz mümkündür.

Rusya’nın ulusal değerlerine bağlılık ve yerellik bakımından en üst sıralarda yer alan kenti Veliky Novgorod ismi ilk olarak 9. Yüzyıllarda kullanılmıştır. Bu eski tarihine dayanan mimari eserleri ve şehir dizaynı ile dikkat çeken kentin halkı da değerlerine son derece bağlı ve ulusalcı bir halktır.

Rusya’nın başkenti Moskova ile St. Petersburg kentleri arasında kalan Veliky Novgorod Oblastı’nın merkezi Veliky Novgorod kenti özellikle yöresel hediyelik eşyalara ilgi duyan turistler için adeta biçilmiş bir kaftan. El sanatları ve özellikle de ünlü Rus sanatçıları tarafından yapılan ahşap matruşka bebekleri ile dikkat çeken Veliky Novgorod kentinde her zevke ve her bütçeye uygun alışveriş alternatifleri bulmak mümkün.

Alışveriş tutkunlarına en iyi yerel ürünleri sunan şehir Veliky Novgorod

Veliky Novgorod alışveriş seçenekleri arasında büyük alışveriş merkezlerinden semt pazarlarına kadar her türlü alan yer alır. Birçok farklı alışveriş olanağı sunulan şehirde özellikle görülmesi gereken yerler arasında sokak aralarında ve cadde üzerlerinde yer alan yöresel hediyelik eşya dükkanları yer alır. Rusya’dan ve bu tarihi kentten sevdiklerinizi çok özel hediyeler götürmeniz mümkündür.

Halkın kültürüne ve tarihine bağlılığı bu alışveriş ve hediyelik eşya dükkanlarında dahi kendini açıkça göstermektedir. Ruslara özgü renkli eşarplar, kürkler, kürklü toka, atkı, bere seçenekleri başta olmak üzere Rus armalarının yer aldığı votka şişelerine kadar birçok yöresel ürünü bir arada bulabilirsiniz.

Rusya’dan götürülebilecek matruşka bebek, Rus votkası ve votka bardakları gibi temel yöresel hediyelik eşyaların yanı sıra daha zengin seçenekler de sunan Valik Novgorod kenti alışveriş tutkunlarının isteklerini de karşılayabilecek düzeyde.

Kenti yürüyerek keşfetmek ve en güzel hediyelik eşyaları bulmak mümkün

Veliky Novgorod hediyelik eşya fiyatlarını karşılaştırmak ve sevdiklerinize en uygun hediyeyi bulabilmek için yapmanız gereken en doğru şey ise şehri yürüyerek keşfetmek olacaktır. Her ara sokakta tarihe ve kültüre yolculuk yapmanızı sağlayan bu kent her alanda olduğu gibi alışveriş alanında da sizlere sonsuz alternatifler sunabilmektedir. Eğer ki Rusya’nın 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan bu tarihi kentini görmek ve buradan sevdiklerinize hatıra bir şeyler satın almak istiyorsanız rusyaturlari.com’un kente düzenlediği uygun fiyatlı tur paketlerine bir gözz atın deriz!