Volga Bölgesinin Merkezi Nijniy Novgorod
Rusya Volga

Rusya Volga

Volga Nehri’nin en tarihi duraklarından Volga Bölgesi’nin merkezi: Nijniy Novgorod

Volga bölgesinin başkenti olan Nijni Novgorod aynı zamanda Volga Nehri üzerinde yer alan limanlardan bir tanesidir. Novgorod Kremlini gibi çok önemli bir tarihe yapıya ev sahipliği yapan Nijni Novgorod kenti Rusya’nın en önemli kentlerinden bir tanesidir.

Volga Nehri üzerinde gerçekleştirilen gemi seyahatlerinin de en önemli duraklarından bir tanesi olan Nijni Novgorod kenti çok önemli tarihi ve kültürel yapılara ev sahipliği yapıyor. Avrupa’nın en uzun nehrinde cıvıl cıvıl bir doğanın içinde seyahat ederken aynı zamanda Slav tarihinin derinliklerine de yolculuğa çıkmaya hazır olun.

Rusya köklü tarihi, çok kültürlülüğü, yöresel tatları ve eğlenceli gece hayatı ile Avrupa’nın en popüler ülkelerinden bir tanesi. Bu ülkeyi bu kadar özel kılan değerlerden bir tanesi de şüphesiz ki Volga Nehri. Birçok önemli sanayi ve ticaret limanına ev sahipliği yapan Volga Nehri uzunluk bakımından da Avrupa’nın en uzun nehri. Özellikle son yıllarda tüm dünyadan çok fazla ziyaretçi alan Volga Nehri seyahatleri ile ülkenin birçok nemli değerine tanık olabiliyorsunuz.

Volga Nehri durakları arasında en önemlilerinden bir tanesi olan Nijni Novgorod kentinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında Nijniy Novgorod Kremlini geliyor. Zamanında Orta Çağ kalesi olarak kullanılan tarihi yapı günümüzde müze ve konser salonu olarak kullanılıyor. Orta Çağ zamanından kalma tarihi kale boyunca sıralanan 12 kırmızı kule sıralanıyor. Kalenin rengi kırmızı tuğlalardan geliyor.

Dünyanın en tarihi kentlerinden bir tanesi olan Volga Nehri duraklarından Nijniy Novgorod kentinde birçok kilise ve katedral de yer alıyor. Şehirde yer alan ibadethaneler orta çağ döneminden ve eski Rus yönetimleri zamanından kalma çok değerli yapılar olmasıyla dikkat çekiyor. Yöresel Rus mutfağına ve el sanatlarına da hâkim olan kentte sevdikleriniz için birçok hediyelik eşya bulabilmeniz de mümkün.

Eşsiz bir doğaya sahip olan Volga kıyılarındaki en büyük ve tarihi kentlerden Nijniy Novgorod’ta mutlaka görmeniz gereken diğer yerler arasında ise Çkalov merdiveni, Limpopo Hayvanat Bahçesi, Bolshaya Pokrovskaya Caddesi, Minin ve Pozharsky Meydanı, Rozhdestvenskaya Caddesi, Nijniy Novgorod Devlet Tarih ve Mimari Müzesi-Rezervi,Park Shveytsariya, Fedorovsky Anıtı, Pecherskiy Göğe Yükselme Manastırı, Aleksandr Nevski Katedrali yer alıyor.