Volga Deniz Yolu Seyahati
Volga Nehri Denizyolu Ulaşımı

Volga Nehri Denizyolu Ulaşımı

Volga Nehri denizyolu seyahati

Rusya’nın en gözde federal bölgelerinden Volga’yı baştan başa Volga Nehri üzerinde gezmek ve aynı zamanda büyülü ülke Rusya’yı da bu şekilde tanımak eşsiz bir deneyim.

Doğu Avrupa’nın incisi Rusya’nın en önemli kültür sanat ve ticaret merkezi Volga sınırlarında yer alan Volga Nehri üzerinde gemi ile seyahat etmek hayatınız boyunca unutamayacağınız en önemli deneyimler arasında yer alıyor.

Seyahat etmeyi seviyor, yeni kültürler tanımayı seviyor ve maviye de aşıksanız Volga bölgesini Volga Nehri üzerinden tanımak tam size göre bir seyahat deneyimi olacaktır. Rusya’nın en büyük ve en kalabalık kenti başkent Moskova ile Rusya’nın kültür başkenti olarak isimlendirilen kenti St. Petersburg başta olmak üzere Tataristan’ın başkenti Kazan ve Rusya’nın en önemli tarihi kentlerinden Nijnij Novgorod kentlerine de kıyısı bulunan Volga Nehri üzerinde ülkeyi tanımak için tek yapmanız gereken bir Volga Nehri turu planlamak.

Volga Nehri denizyolu ulaşımı yılın dokuz ayı devam eder. Ancak kış aylarında nehir tamamen donduğu için ulaşım karayolu şeklinde gerçekleştirilir. Kış aylarında -15 ile -20 dereceleri arasında seyreden Volga Bölgesi hava durumu yaz aylarında ise 20 ile 28 arasında değişiklik gösterir. Bu nedenle Volga Nehri üzerinde seyahat etmenin en uygun olduğu dönemler haziran ile ağustos ayları arasındadır. Hem yakmayan güneş hem de tatlı bir serinlik veren Volga Nehri ile bu şekilde Rusya’daki tüm tarihi ve kültürel güzellikleri deneyimleyebilir hem de doğanın tadını çıkartabilirsiniz.

Birçok yeri UNESCO Dünya Tarih Mirası Listesi’nde yer alan Volga kentleri sizlere hem tarihi hem de doğal güzellikler sunarak benzersiz ve konforlu bir seyahat olanağı tanıyor. Üzerindeki açılır kapanır özellikteki birçok köprü ve kanal ile de farklı bir denizyolu seyahati deneyimi vaat eden Volga geceleri ayrı gündüzleri ayrı renkli bir şehir. Özellikle de yaz mevsimlerinde katılacağınız turlar ile hiç kararmayan Rus kentlerinde Beyaz Geceler konseptinde bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun için de en iyi seyahat edilecek zamanlar haziran ile ağustos ayları arasında. Yaz mevsiminde Rusya’nın birçok kentinde kuzeydeki konumlarından dolayı hava neredeyse hiç kararmıyor ve eğlenceler de sınır tanımadan devam ediyor.