Volga Nehri Kıyısında ki Şehirler
Rusya Volga Nehiri Kıyısında ki Şehirler

Rusya Volga Nehiri Kıyısında ki Şehirler

Volga Nehri kıyısında yer alan önemli limanlar

Avrupa’nın en uzun nehri Volga kıyısında birçok önemli ticaret ve sanayi merkezi bulunur. Son yıllarda popüler olan Volga Nehri seyahatlerinde tur şirketleri tüm bu durakları kapsayan planlamalar yapmaktadır.

3 bin 500 kilometrelik uzunluğu ile Avrupa’nın en büyük nehri olma özelliğini taşıyan Volga ya da diğer bilinen adıyla İdil Nehri sahil şeridi boyunca eşsiz tarihi ve mimari görüntüler sunar. Günümüzde Rusya’nın ticari olduğu kadar turistik açıdan da en önemli değerlerinden bir tanesi haline gelin Volga Nehri’nin kıyılarında yer alan önemli ticaret limanları; Kazan, Nijniy Novgorod, Kalinin, Kuybişev ve Volgograd’tır.

Her biri birbirinden güzel ve büyüleyici manzaralar sunan Volga Nehri limanları arasında en popüler olanları ise Kazan ve Nijniy Volgograd limanlarıdır. Ticaret alanında geçmişten günümüze çok önemli bir ulaşım yolu olan Volga Nehri yılın üç ayı tamamen donar ve karayolu şeklinde kullanılır. Nehir Kıyısında yer alan her liman hem turistik hem de ticari açıdan ülke ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır. Volga Nehri üzerinde düzenlenen seyahat turlarında tüm bu limanlarda durularak tarihi kasabalara ve köylere gidilir. Böylece hem yerel Rusya halkı yakından tanınır hem de yöresel lezzetler keşfe çıkılır.

Volga Nehri limanları arasında yer alan Kazan özellikle Türkiye gibi Müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu ülkeler açısından ayrı bir öneme sahiptir. Tataristan Özerk Yönetim Bölgesi’nin başkenti ve en büyük şehri olan Kazan’da Müslüman Ruslar yaşamaktadır. Burada yaşayan yerel halk; mutfakları, gelenek görenekleri, tarihi ve kültürel mirasları ile Rus Devleti’ne büyük değer katmaktadır.

Rusyaturlari.com’da yer alan Rusya seyahat turları ile Volga Nehri üzerinden Rusya’nın en büyük kenti ve başkenti Moskova ile ülkenin ikinci en büyük kenti ve kültür başkenti St. Petersburg başta olmak birçok tarihi şehrini, kasabasını ve köylerini keşfe çıkabilirsiniz. Volga Nehri paketleri sayesinde köklü tarihi ve zengin kültürel değerleri ile kültür turizmini, büyüleyici doğa harikası atmosferi ile doğa turizmini ve eşsiz yöresel lezzetleri ile gurme bir seyahati bir arada yakalayabileceksiniz.