TRANSSİBİRYA PEKİN-MOSKOVA 10 AĞUSTOS | 16 GECE – 17 GÜN | TÜRK HAVA YOLLARI

Yurt Dışı Turu 16 Gece 17 Gün 2019-08-10
Moskova, Rusya Trans sibirya Turları, Moskova Turları, St. Petersburg Turları

TRANSSİBİRYA PEKİN-MOSKOVA 10 AĞUSTOS / 16 GECE – 17 GÜN (Tur Kodu: Vt-07)

10 Ağustos 2019 – 26 Ağustos 2019 / Tren ile

KompartımanOtel KonaklamasıKişi Başı
4 Kişilik KompartımandaOtel konaklaması 2 adet dbl odada6099 €
3 Kişilik KompartımandaOtel konaklaması 3 kişilik odada6549 €
2 Kişilik KompartımandaOtel konaklaması 2 kişilik odada6949 €
1 Kişilik KompartımandaOtel konaklaması single odadaDOLU

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 16 Gece 17 Gün

TRANSSİBİRYA HAKKINDA

Rusya & Tataristan & Moğolistan

Moskova’dan başlayan, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden, Moğol Bozkırlarına uzanan unutulmaz bir maceraya hazır mısınız? UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan birçok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, Balalayka melodileri eşliğinde keyifli manzaralar, değişik lezzetler. Dünyanın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğuna davetlisiniz!

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Hava yolları ile İstanbul /Moskova / Pekin / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel Hava Yolları ile Ulan Bator / Pekin arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
 • Moskova’da 1 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı ) oda-kahvaltı konaklama
 • Pekin’de 2 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 17 Öğle, 16 Akşam Yemeği )
 • Trans Sibirya treninde ikramlar ( çay, kahve ve içecek )
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Yerel rehberlik hizmetleri · Tur boyunca konusunda uzman profesyonel

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz) 15 TL
 • Rusya Vizesi 180 Euro (Yeşil Pasaporta da vize gerekmektedir)
 • Çin Vizesi 180 Euro ( Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir) Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli okunaklı ve PDF formatında taranıp tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20- 25 gün sürmektedir.)
 • Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri bahşişleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
 • Yemeklerde alınan içecekler (Soft içecekler, alkollü içecekler v.s)
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
  · SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ
 • Ekstra turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Rusya Vizesi 140 Euro
 • Bahşişler
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti

ÖDEME ŞARTLARI

 • Kayıt esnasında : %50
 • Harekete 45 gün kala : %50

İPTAL ŞARTLARI

Yolcunun kişi başı ödeyeceği tutardır

 • Tur tarihine 120 gün kala %50
 • Tur tarihine 119-60 gün kala %75,
 • Tur tarihine 60–00 gün kala %100

NOTLAR

TRANS SİBİRYA TRENİ

Rus Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde misafirlerimiz için özel vagon kiralanmaktadır. Ekonomi kabinlerin bulunduğu vagonda 9 adet kompartıman, mevcuttur. Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı , çay –kahve servisi , nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.

EKONOMİ KOMPARTIMANI ÖZELLİKLERİ

Transsibirya Treni

Ekonomi kompartımanların bulunduğu vagonlar’da 9 Adet kompartıman bulunur. Her vagonun başında ve sonunda ortak kullanımlı WC mevcuttur.

Her kompartımanda en az 1 , en fazla 4 kişi konaklayabilir. İki adet karşılıklı tek kişilik yatak, üçüncü ve dördüncü kişiler için üstten açılan ranza yataklar mevcuttur. Merkezi sistem soğuk ve sıcak havalandırma tren hareket halindeyken çalışmaktadır. Her kompartımanda traş makinesi ve şarj aletleri için 220 v elektrik girişli prizler bulunmaktadır.

KOMPARTIMAN GÖRSELLERİ VE BOYUTLARI

 • Kompartıman Ölçüleri : 2×2 4m2
 • Yatak Ölçüleri : 65 x195 m
TRANSSİBİRYA KOMPARTIMAN GÖRSELLERİ

TRANSSİBİRYA KOMPARTIMAN GÖRSELLERİTRANSSİBİRYA KOMPARTIMAN GÖRSELLERİ

TREN RESTORAN GÖRSELLERİ VE NOTU

Vagonumuz her durakta farklı trenlere bağlanacağından , restoran tipleri de farklılık göstermektedir. Aşağıda Trans Sibirya Demiryollarına ait trenlerin örnek restoran görselleri bulunmaktadır.

TRANSSİBİRYA RESTORAN GÖRSELLERİTRANSSİBİRYA RESTORAN GÖRSELLERİTRANSSİBİRYA RESTORAN GÖRSELLERİ

UÇAK ULAŞIM UYARILARI

 1. Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 2. Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 3. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 4. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 5. 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 6. Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 7. Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 8. Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
 9. Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

VİZE

 1. T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan 212 Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 2. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 3. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

09 Ağustos İSTANBUL

Saat 23:00’da 3. Havalimanı dış hatlar gidişte buluşma.

1.Gün: (10.08.2019) İSTANBUL – PEKİN

Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK20 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:55’de Pekin’e hareket. Yerel saat ile 15:55’te varışımızın ardından bizi bekleyen özel araç ile otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: (11.08.2019) PEKİN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Pekin’i keşfetmek için şehir turumuza başlıyoruz. Yazlık Saray, Yasak Şehir, Tiananmen Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Yasak şehir, Ming Hanedanından, Qing Hanedanının sonuna kadar kullanılmış Çin İmparatorluk Sarayıdır ve şehrin tam ortasında bulunmaktadır. Yaklaşık 500 yıl İmparator ve hizmetlilerine ev sahipliği yapmış aynı zamanda Çin Hükümetinin törensel ve politik merkezi olmuştur. 1406 ve 1420 tarihleri arasında inşa edilmiş olan kompleks 720.000 metrekarelik bir alana yayılmıştır ve 8707 odalı 980 yapıdan oluşmaktadır.Yasak şehir 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne eklenmiştir.7,9 m yüksekliğine şehir duvarları ,6 metre derinliğinde ve 52 m genişlikte hendekler ile çevrili olan Yasak Şehir, yine duvarlar ile çevrelenmiş olan İmparatorluk Şehri’nin içinde yer almaktadır. Yasak Şehrin kuzey-güney ekseni Pekin’in de merkez eksenidir. Bu eksen güneye doğru Tiananmen Kapısı ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin tören merkezi olan Tiananmen Meydanı’na açılır. Öğle yemeğini lokal bir restoranda aldıktan sonra turumuza devam ediyoruz. Öğleden sonraki ilk durağımız Yazlık Saray olacak. Yazlık Sarayı ve bahçelerini geziyor, Çin tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Turlarımızın bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.Gün: (12.08.2019) PEKİN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Çin Seddi turumuz için hareket ediyoruz. Çin Seddi, Çin’in kuzeybatısı boyunca uzanan Dünyanın en uzun savunma hattıdır. Kalıntıları Po Hay Körfezinde deniz kıyısından başlar, Pekin’in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho  Nehri’ni ikiye bölerek güneybatıya uzanır, Gobi Çölü’nün güneyinden batıya yönelerek devam eder. MÖ 9.yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesine alınmıştır. Çin’de şöyle bir söz vardır “Çin Seddi’ni boydan boya yürümeden kahraman olunmaz”. Öğle yemeğinden sonra alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.   

4.GÜN (13.08.2019) PEKİN – ULAN BATOR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Ulan Bator’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece  bir Moğol Göçmeni gibi Gercamp adı verilen Yurt Çadırlarında yapacağız. Akşam yemeğimizi yine Moğol kampında alacağız.

5.Gün (14.08.2019) ULAN BATOR – TRANS SİBİRYA TRENİ

Kahvaltı sonrası Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından Ulan Bator tren garına transfer oluyoruz. Trans Sibirya treninde kendimize ait vagonumuza yerleşiyoruz. Maceralı Trans Sibirya tren yolculuğumuz başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

6.Gün: (15.08.2019) TRANS SİBİRYA TRENİ – ULAN UDE

Sabaha karşı trenimiz Moğolistan – Rusya sınırına varıyor. Moğolistan ve Rusya sınır istasyonlarındaki çıkış ve giriş işlemlerinden sonra trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket ediyor. Tüm gün tren yolculuğumuz sırasında kahvaltı öğle ve akşam yemeklerimizi trende alacağız. Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye varıyoruz ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde

7.Gün: (16.08.2019) ULAN UDE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi  ve 42 tonluk ağırlığı ile dünyanın en büyük Lenin büstü, Ulan Ude’nin tarihi ahşap evleri göreceğimiz yerler arasında. Şehir merkezinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalgisnki Datsan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Klasik Buda tapınaklarından farklı olan bu kompleksi gezdikten sonra şehir merkezine dönüyor ve lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

8.Gün: (17.08.2019) IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ

Sabah erken saatte kompartımanda alacağımız sabah kahvesinin ardından Irkutsk’a varış Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltıdan sonra Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Gölde yapacağımız tekne gezisi sonrası öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Daha sonra göl kıyısında bulunan Listviyanka Köyündeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri göl kıyısında yürüyüş yapabilir, köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.Gün: (18.08.2019) IRKUTSK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Listviyanka’dan ayrılarak İrkutsk’a hareket ediyoruz. Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrinde yapacağımız turumuzun ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek ve burada Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Şehirde akşam yemeğinden sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

10.Gün: (19.08.2019) KRASNOYARSK

Trenimizde alacağımız kahvaltı sonrası Krasnoyarsk’a varıyoruz. Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk Yenisey Nehri kıyısında yer alıyor. Yenisey, Kuzey Buz Denizine dökülen en büyük nehirdir. Krasnoyarsk şehir turu sonrası lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra tren garına transfer ve trenimizin hareketi. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

11.Gün: (20.08.2019) NOVOSİBİRSK

Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenden ayrılıyoruz. Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri, Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir. Burada ilk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok . Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novosibirsk Şehir Merkezi’ne hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

12.Gün: (21.08.2019) NOVOSİBİRSK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde , Dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi , Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.

13.Gün: (22.08.2019) YEKATERİNBURG

Trende alacağımız kahvaltı sonrası, öğle saatlerine kadar Sibirya steplerinde Urallar’a doğru seyahatimiz devam edecek. Öğle saatlerinde Yekaterinburg’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi otelde aldıktan sonra şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan bu şehir, Ural Bölgesi’nin başkenti olup Rusya’nın önemli finans , endüstri ve kültür merkezlerinden biridir. Şehir turumuz sırasında ; 1918’de son çar II.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “ Kan Üstündeki Katedral” ve Rusya’nın yeni kutsal sembollerinden Yedi Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

14.Gün: (23.08.2019) YEKATERİNBURG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Belki de kendi altınınızı bulma şansına sahip olacaksınız… Bu keyifli tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.

15.Gün: (24.08.2019) KAZAN

Sabah trende alacağımız kahvaltının ardından, trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks Katedrali, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i , Kul Şerif Camii, Süyümbike Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğimiz öğle yemeğimiz sırasında yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışını görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

16.Gün: (25.08.2019) MOSKOVA

Trende alacağımız kahvaltının ardından  Moskova’ya varıyor ve Trans Sibirya treninden ayrılıyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda; Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu , Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasında . Şehir merkezinde alacağımız öğle yemeğinin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

17.Gün: (26.08.2019) MOSKOVA -İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz Sonrasında havalimanına  transfer oluyor ve Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23:45’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

 Çağrı Merkezi: 0212 252 22 01
6,099.00€'dan başlayan fiyatlarla 6,099.00€ /Kişi Başı

Aşağıda ki Formu Doldurarak veya Çağrı Merkezimizi Arayarak Ön Rezervasyon Yapabilirsiniz. Detaylar İçin Tarafınıza En Kısa Sürede Dönüş Yapılacaktır.